ТАРНОРУДА

Тарноруда – одне з найцікавіших поселень на Збручі. Тарноруда була одним містечком. За переказами, ще у 1355 – 1365 роках два безіменні брати збудували тут перший дерев’яний храм. Пов’язано це з чудотворним образом Ісуса Милосердного Тарнорудського, який побачив на пагорбі при впадінні у Збруч струмка Тарнорудка  Андрій з Ріпни.

ВОЛОЧИСЬК

Волочи́ськ — місто в Україні, центр Волочиської міської громади і Волочиського району Хмельницької області. Місто розташоване на лівому березі річки Збруч (притока Дністра), навпроти смт Підволочиськ (Тернопільська область), на Волинському плато, висота якого над рівнем моря в районі міста сягає 321 м. Рельєф тут хвилястий, розчленований балками. Місто мало може похвастатись цікавими об’єктами але все ж таки вони є.

 

ОЖИГІВЦІ-ТОКИ

Ожигівці-Токи  Села у Підволочиській ОТГ, Ожигівці — у Волочиській ОТГ. Перша згадка про поселення на берегах Збруча, через який проходив Чорний шлях, датується 30 березня 1430 p., коли литовський князь Свидригайло надав Івану Макосієвичу привілей на володіння Ожигівціями. В кінці XVI століття містечком володіли Збаразькі. На той час Ожигівці були вагомим населеним пунктом, який отримав магдебурзьке право, а з ним і всі міські привілеї.

РІПНА

Ріпна́ — село в Україні, у Волочиській міській територіальній громаді Волочиського району Хмельницької області. Населення становить 491 осіб. У Ріпній є дерев’яна Церква св. Козьми і Даміана в Ріпній зведена з ініціативи молодого священика Аполлінарія Разумовського в 1893 р.

ВОЧКІВЦІ

Вочкі́вці — село в Україні, у Волочиській міській територіальній громаді Волочиського району Хмельницької області. Населення становить 463 особи. У селі є великий і живописний став, на дамбі існує штучний водоспад 3 метри висотою.

ЗАЙЧИКИ

Зайчики — розташоване на лівому березі Збруча, за 26 км від міста Волочиськ. В околицях села розвідано родовище мінеральної води типу «Нафтуся». Родовище «Зайчиківське» паспортизоване і затверджено запаси мінеральної води 288 м³ за добу. Також з південої сторони села є заказник «Урочище Зайчики».